eui headUkrainian (UA)English (United Kingdom)

Останні новини(10/19/19) Збори трудового колективу Факультету міжнародних відносин (ФМВ)

Відбулись збори трудового колективу Факультету міжнародних відносин (ФМВ). На зборах були присутні 110 представників від усіх структурних підрозділів факультету. Головне питання порядку денного – доповідь декана Юрія Волошина «Про діяльність Факультету міжнародних ві...
Читати далі...

(10/19/19) «Склянка води» «Ернест Хемінгуей. 8 історій одного життя»

На Факультеті міжнародних відносин відбувся показ вистави студентської арт-студії «Склянка води» «Ернест Хемінгуей. 8 історій одного життя». Захід почався привітанням декана Юрія Волошина, який висловив своє захоплення стуентською аматорською студією. Інсценізація ж...
Читати далі...

(10/17/19) На базі кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин пройшов Науково-практичний семінар «Міжнародні мовні іспити/ Pearson Test of English. General (PTE)»

На базі кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин пройшов Науково-практичний семінар «Міжнародні мовні іспити/ Pearson Test of English. General (PTE)», організований викладачами кафедри, а саме Наталією Василишиною, Р.А. Слобоженко, О.В. Куценко та Т.С.Скрида. Захід був провед...
Читати далі...

(10/17/19) Фестиваль козацької пісні на ФМВ

Фестиваль козацької пісні на ФМВ На Факультеті міжнародних відносин пройшов Фестиваль козацької пісні, приурочений до Дня українського козацтва. У заході взяли учать 8 команд, всіх представлених на факультеті спеціальностей. Захід було відкрито привітаннями декана ...
Читати далі...

(10/17/19) 10.10.2019

Професор кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин НАУ Ірина Бонацька, Перший віцепрезидент Асоціації іспаністів України, прийняла участь у прийомі, організуваному Посольством Іспанії в Україні з нагоди свята Дня іспанської нації. Іспанія вважає цей день св...
Читати далі...

Яким має бути алгоритм дій, коли права журналістів порушуються?

Олександр Бурмагін, медіаюрист ГО «Платформа прав людини», зустрівся 15 березня зі студентами-журналістами Кафедри журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю ФМВ НАУ.

Медіаюрист нагадав студентам їх професійні права і дав чіткий алгоритм дій, як їх захищати. А саме:

1. Представитися, показати посвідчення і чітко послатися на норми, які гарантують право журналіста використовувати техніку та бути присутнім на відкритих заходах.

2. Нагадати про існування ч.2 ст.19 Конституції України відповідно до якої кожен посадовець зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

3. Поставити чітке питання – на якій підставі, на частині і статті якого закону змушують журналіста припинити використовувати техніку або полишити відкритий захід?

4. Якщо вимога продовжує лунати – нагадати про статті 171 та 345-1 Кримінального кодексу України, які передбачають кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. Повідомити, що будете звертатися за захистом своїх прав до суду та правоохоронних (або контролюючих) органів.

5. Якщо посадова особа, під час здійснення своїх повноважень, забороняє себе знімати – нагадати, що вона є публічною особою, яка утримується за рахунок коштів платників податків і знаходиться саме на роботі.

6. Якщо події відбуваються на вулиці, публічному заході – нагадати про ст.307 ЦК України, в якій міститься презумпція згоди особи на фото, відео зйомку у публічному місці. 7. В разі конфлікту - максимально фіксувати на відео, аудіо все, що відбувається. 8. Не віддавати НІКОМУ будь-які носії інформації.

Наприкінці зустрічі Олександр запевнив студентів-журналістів: в разі потреби, вони можуть телефонувати за номерами, вказаними на сайті ГО «Платформа прав людини» https://www.ppl.org.ua/ і отримати правову допомогу. 

Це вже друга зустріч медіаюриста зі студентами НАУ. Перша відбулась в квітні 2018 https://www.facebook.com/kucher.natali/posts/1948386478565192

Наталія Кучер

Відеозапис МК https://youtu.be/8ro9H83BpPQ (Підписуйтеся на канал!)


1

1