eui headUkrainian (UA)English (United Kingdom)

Останні новини(10/19/19) Збори трудового колективу Факультету міжнародних відносин (ФМВ)

There are no translations available. Відбулись збори трудового колективу Факультету міжнародних відносин (ФМВ). На зборах були присутні 110 представників від усіх структурних підрозділів факультету. Головне питання порядку денного – доповідь декана Юрія Волошина «Про діяльність Факул...
Читати далі...

(10/19/19) «Склянка води» «Ернест Хемінгуей. 8 історій одного життя»

There are no translations available. На Факультеті міжнародних відносин відбувся показ вистави студентської арт-студії «Склянка води» «Ернест Хемінгуей. 8 історій одного життя». Захід почався привітанням декана Юрія Волошина, який висловив своє захоплення стуентською аматорською сту...
Читати далі...

(10/17/19) На базі кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин пройшов Науково-практичний семінар «Міжнародні мовні іспити/ Pearson Test of English. General (PTE)»

There are no translations available. На базі кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин пройшов Науково-практичний семінар «Міжнародні мовні іспити/ Pearson Test of English. General (PTE)», організований викладачами кафедри, а саме Наталією Василишиною, Р.А. Слобоженко, О.В. Куценко та Т.С.Скри...
Читати далі...

(10/17/19) Фестиваль козацької пісні на ФМВ

There are no translations available. Фестиваль козацької пісні на ФМВ На Факультеті міжнародних відносин пройшов Фестиваль козацької пісні, приурочений до Дня українського козацтва. У заході взяли учать 8 команд, всіх представлених на факультеті спеціальностей. Захід було відкрито ...
Читати далі...

(10/17/19) 10.10.2019

There are no translations available. Професор кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин НАУ Ірина Бонацька, Перший віцепрезидент Асоціації іспаністів України, прийняла участь у прийомі, організуваному Посольством Іспанії в Україні з нагоди свята Дня іспанської нації. Іспан...
Читати далі...

There are no translations available.

1

Студенти Навчально-наукового інституту Національного авіаційного університету готуються до майбутньої роботи

22 січня 2018 року відбулася урочиста церемонія відкриття «Програми стажування у Верховній Раді України у 2018 році». Програма має на меті залучити молодь до участі у законотворчому процесі та процесі прийняття управлінських рішень державного масштабу. Стажування у ВРУ слугує своєрідною «соціальною платформою» для майбутнього працевлаштування інтернів, відкриваючи їм широкі перспективи.

За час існування Програми її учасниками стали майже 1700 осіб, четверо з яких були обрані народними депутатами. Лише з попереднього випуску троє осіб працюють у секретаріатах комітетів, а 15 – помічниками народних депутатів. Щороку близько 30% випускників Програми отримують пропозиції роботи у сфері державної служби і, приймаючи їх, якісно оновлюють кадровий потенціал державних установ. Цього року 50 інтернів пройдуть навчання в секретаріатах комітетів та структурних підрозділах апарату Верховної Ради. Ще шість осіб стажуватимуться в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, двоє – у Європейському інформаційно-дослідницькому центрі при парламенті і по одній особі – в Інституті законодавства Верховної Ради та Програмі USAID «Рада». «Молоді хлопці та дівчата матимуть змогу проходити стажування у Верховній Раді України. Це для нас і велика честь, і велика відповідальність», – наголосив А. В. Парубій. Окрім того, голова ВРУ подякував Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за багаторічну фінансову підтримку Програми. Також А. В. Парубій висловив вдячність за допомогу в стажуванні Асоціації випускників Програми та громадській організації «Ліга інтернів». «Спільними зусиллями ми забезпечуємо рівний доступ до стажування і намагаємось організувати роботу», – зауважив Голова парламенту.

Цьогорічний конкурсний відбір здійснювався у два тури, які складалися із конкурсу аплікаційних форм та індивідуальної співбесіди відібраних у першому турі конкурсантів з Комісією з питань стажування.

На програму стажування в апараті Верховної Ради України у 2018 році було подано понад 450 заявок. Переможцями стали шістдесят осіб, які впродовж шести місяців будуть пізнавати роботу законодавчого органу України, вивчати законотворчий процес та робити «перші кроки» у сфері державної служби й політики. Інтерни протягом визначеного часу будуть залучені до участі у законопроектній роботі, здійсненні аналітичних досліджень, проведенні комітетських, парламентських слухань, круглих столів, фахових заходів тощо. Оскільки Програма безпосередньо спрямована на отримання нових знань, то навчанню учасників приділятимуть особливу увагу – вони прослухають низку лекцій про роботу Парламенту та взаємодію з іншими органами влади, особливості державної служби тощо. У рамках стажування передбачається проведення зустрічей з народними депутатами, політичними та громадськими діячами, науковцями, що у свою чергу сприятиме розвитку лідерського потенціалу інтернів. Таким чином, Програма спрямована на всебічний розвиток молодих людей, щоб якомога ширше ознайомити їх із функціонуванням парламенту.

Однією з переможниць у конкурсі на стажування стала студентка Навчально-наукового інституту Міжнародних відносин Національного авіаційного університету, Стасів Владислава, яка навчається на 5 курсі за спеціальністю «Міжнародне право». Владислава є старостою групи, активно бере участь в міжнародних наукових конференціях та гуртках з міжнародного права. Студентка є учасницею стипендіального конкурсу «Завтра.UA» з роботою на тему: «Порівняльний аналіз зловживання владою або службовим становищем у континентальній Європі та в Україні», закінчила англомовні курси «International house in Malta», англомовні курси «Link school in Malta», англомовні курси підготовки до IELTS від «Study.ua», займається неформальною освітою від Сoursera за курсом «Introduction to Environmental Law and Policy» Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл.

Владислава неодноразово брала участь в благодійних акціях, таких як «Допомога Святошинському будинку-інтернату», «Благодійний ярмарок для АТО», «Допомога дітям-переселенцям з сходу України», «Допомога притулку для тварин». Також дівчина є координатором та модератором «Благодійного ярмарку допомоги дітям з ОХМАДИТУ», волонтером на заході «Схід-Експо 2017» від ПРООН в Україні та Торгово-промислової палати України, учасницею змагань міжнародних судових дебатів імені Філіпа Джессапа.

Отже, Програма стажування відкриває нові горизонти для тих, хто прагне проявити себе в державних органах влади. Оскільки, інтерни мають змогу ознайомитися з повсякденною роботою Верховної Ради, вони зрозуміють особливості роботи органу та його апарату. Впевнені, що активні, цілеспрямовані студенти Національного авіаційного університету інституту Міжнародних відносин будуть гідно представляти інститут у найвищих державних органах, формуючи нову професійну політичну еліту. Маємо надію, що в майбутньому вони вдосконалять апарат державної влади і виведуть Україну на гідне місце серед європейських держав.

 

1 1