eui headUkrainian (UA)English (United Kingdom)

Останні новини(10/19/19) Збори трудового колективу Факультету міжнародних відносин (ФМВ)

There are no translations available. Відбулись збори трудового колективу Факультету міжнародних відносин (ФМВ). На зборах були присутні 110 представників від усіх структурних підрозділів факультету. Головне питання порядку денного – доповідь декана Юрія Волошина «Про діяльність Факул...
Читати далі...

(10/19/19) «Склянка води» «Ернест Хемінгуей. 8 історій одного життя»

There are no translations available. На Факультеті міжнародних відносин відбувся показ вистави студентської арт-студії «Склянка води» «Ернест Хемінгуей. 8 історій одного життя». Захід почався привітанням декана Юрія Волошина, який висловив своє захоплення стуентською аматорською сту...
Читати далі...

(10/17/19) На базі кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин пройшов Науково-практичний семінар «Міжнародні мовні іспити/ Pearson Test of English. General (PTE)»

There are no translations available. На базі кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин пройшов Науково-практичний семінар «Міжнародні мовні іспити/ Pearson Test of English. General (PTE)», організований викладачами кафедри, а саме Наталією Василишиною, Р.А. Слобоженко, О.В. Куценко та Т.С.Скри...
Читати далі...

(10/17/19) Фестиваль козацької пісні на ФМВ

There are no translations available. Фестиваль козацької пісні на ФМВ На Факультеті міжнародних відносин пройшов Фестиваль козацької пісні, приурочений до Дня українського козацтва. У заході взяли учать 8 команд, всіх представлених на факультеті спеціальностей. Захід було відкрито ...
Читати далі...

(10/17/19) 10.10.2019

There are no translations available. Професор кафедри іноземних мов Факультету міжнародних відносин НАУ Ірина Бонацька, Перший віцепрезидент Асоціації іспаністів України, прийняла участь у прийомі, організуваному Посольством Іспанії в Україні з нагоди свята Дня іспанської нації. Іспан...
Читати далі...

There are no translations available.

1

Європейська організація публічного права та НАУ підписали Меморандум про співпрацю

За підсумками низки продуктивних переговорів були досягнуті важливі домовленості щодо співпраці між Національним авіаційним університетом та Європейською організацією публічного права. Наприкінці грудня 2017 року Сторони узгодили та підписали Меморандум про наміри та Угоду про співпрацю. Так, НАУ має намір увійти до складу Ради Директорів Європейської організації публічного права (EPLO) та розпочати активну співпрацю у сфері міжнародно-правової освіти, юридичної науки, здійснення академічних обмінів, стажування студентів та викладачів відділення міжнародного права. Цей Меморандум був укладений з метою сприяння розвиткові різних форм взаємовигідного співробітництва в галузі освіти й науки.

Такі домовленості вдалося досягти у результаті засідання Ради Директорів, яке відбулося з 5-6 вересня 2017р. у Грецькій Республіці. Захід був присвячений організаційним та науковим проблемам публічного права, у рамках якого пройшли урочистості з нагоди ювілею створення Європейської організації публічного права (European public law organization – EPLO). Серед небагатьох вчених Україну на цьому науковому форумі представляв завідувач кафедри міжнародного права Національного авіаційного університету, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, член Ради Директорів EPLO – Юрій Олексійович Волошин.

Візит відбувся на запрошення відомого грецького державного та громадського діяча, директора Європейської організації публічного права, екс-міністра внутрішніх справ Грецької Республіки, професора афінського університету – Спірідона Флогаїтіса. У рамках зустрічі були проведені переговори з керівництвом організації щодо перспектив розвитку подальшої співпраці з метою інтеграції НАУ в європейський освітній і науковий простір.

У роботі Ради Директорів EPLO та міжнародної науково-практичної конференції брали участь понад 150 державних, громадських діячів, науковців, які представляли практично всі країни Європи та інші світові правові центри, в тому числі були присутні гості з Республіки Аргентина, Республіки Корея, Королівства Таїланд, Австралії, Сполучених Штатів Америки. В урочистих зборах з нагоди ювілею EPLO виступили засновники цієї організації, які є президентами трьох європейських країн: президент Грецької Республіки Прокопіс Павлопулос, президент Італійської Республіки Серджо Маттарелла та президент Португальської Республіки Марсело Ребело де Соуза. Лідери європейських держав відзначили вагомий внесок EPLO у поширення європейських цінностей, ідей демократії і верховенства права.

Окрім Національного авіаційного університету, до української делегації входили представники Інституту законодавства Верховної Ради України, Маріупольського державного університету, Ужгородського національного університету та Інституту економіко-правових досліджень НАН України.

Необхідно відзначити, що EPLO є найавторитетнішою міжнародною науково-освітньою організацією у сфері публічного права, яка об’єднує індивідуальних і колективних членів, насамперед науково-освітні установи, що зробили вагомий внесок у розвиток публічного права. Серед іншого, EPLO виступає офіційним радником ООН, ПАРЕ, Європейської комісії у сфері регулювання публічно-правових відносин, постійно консультує Європейський Суд з прав людини, є автором багатьох доленосних правових рішень, які нині формують сучасну основу як системи міжнародного публічного права в цілому, так і визначають стандарти для формування законодавства ЄС та провідних країн світу. Водночас вагому складову діяльності EPLO становлять освітні програми, для чого на базі організації створена і успішно працює відповідна Академія публічного права, яка забезпечує безперервну освіту та підвищення професійної кваліфікації в галузі публічного права для студентів та науковців зі всього світу. До прикладу, серед західних колег-юристів вважається дуже престижною і авторитетною магістерська програма з європейського права. Також відома програма Академії з правового забезпечення публічного адміністрування.

EPLO реалізує 13 проектів міжнародної науково-технічної допомоги ЄС, в тому числі «Еразмус+». Ця організація використовує свій авторитет і вплив у Європі для того, щоб залучати фінансування ЄС для реалізації реформ у країнах-членах організації. Загалом до складу організації входить 16 країн, Європейський Союз та інші міжнародні організації, а також 69 університетів. Тому ще одним можливим напрямком співпраці з EPLO є стажування викладачів. Розуміючи обставини, в яких перебуває українська наука, зокрема фінансові проблеми, що склалися в Україні на сьогодні, організація готова надати допомогу у забезпеченні фахівців Національного авіаційного університету на період стажування.

Співробітництво НАУ та EPLO реалізовуватиметься за великою кількістю напрямків. По-перше, проведення спільних освітніх, наукових, культурних, інформаційних та просвітницьких заходів, зокрема, конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів тощо. По-друге, виконання спільних фундаментальних і прикладних наукових досліджень у сферах взаємного інтересу, в тому числі в рамках виконання спільних міжнародних проектів та програм. По-третє, розвиток й підтримка спільних програм мобільності для професорсько-викладацького складу, аспірантів та студентів. По-четверте, реалізація за домовленістю інших спільних дій в галузі освітнього та науково-технічного співробітництва, спрямованих на поглиблення співпраці й партнерських відносин між Сторонами, які не суперечать чинному законодавству та інших норм обох країн.

Особлива увага у співпраці між Національним авіаційним університетом та Європейською організацією публічного права буде приділятися таким сферам як:
• перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців;
• обмін вченими (професорами, лекторами або дослідниками);
• обмін і підготовка студентів (включаючи бакалаврів і магістрів);
• забезпечення загальних дослідницьких робіт і підготовка здобувачів у рамках роботи над докторськими й кандидатськими дисертаціями;
• проведення наукових досліджень і впровадження їх результатів;
• організація, проведення й участь у симпозіумах, конференціях, семінарах;
• обмін досвідом, учбово-методичними матеріалами, документацією й інформацією за напрямами діяльності Сторін;
• розробка й організація курсів дистанційного навчання;
• взаємодопомога в пошуку подальших наукових контактів та партнерів у Грецькій Республіці та Україні.

Отже, підписання угод про співробітництво між Національним авіаційним університетом та Європейською організацією публічного права стало «великим кроком вперед» для розвитку української науки, розробки нових освітніх програм у юридичній та міжнародно-правовій сфері, зміцнення української державності шляхом співпраці й запозичення досвіду у світового співтовариства.

 

1 1 1
1